Article10

کد اقتصادی چیست؟ مراحل، مدارک و هزینه اخذ کد اقتصادی

سازمان امور مالیاتی در سراسر کشور، اشخاص حقیقی و حقوقی را با شماره کد اقتصادی می‌شناسد. به کد اقتصادی شماره اقتصادی هم می‌گویند. هر شرکت به یک شماره اقتصادی نیاز دارد.

این شماره اقتصادی نحوه عملکرد یک واحد اقتصادی و فعالیت‌های آن ازجمله خدمات یا خرید و فروش را در قراردادها و فاکتورها مشخص می‌کند.

اگر پیش از این نمی‌دانستید کد اقتصادی چیست؟ یا چه کاربردی دارد با این مقاله همراه باشید. زیرا کد اقتصادی یکی از مهم‌ترین فاکتورهای کسب و کار شماست و بدون داشتن آن عاجز از هر گونه فعالیتی هستید.

در این مقاله قصد داریم به بررسی اینکه کد اقتصادی چیست؟ چه مزایایی دارد و چطور می‌توان آن را دریافت کرد بپردازیم تا همراهان عزیزی که نیاز به دانستن این موارد دارند به زحمت نیوفتند.

 

کد اقتصادی چیست؟

کد اقتصادی یک عدد 12 رقمی برای شناسایی یک واحد اقتصادی است. این کد چیزی مثل کد ملی یک شخص است، اما برای یک واحد اقتصادی و یک کسب و کار مشخص می‌شود.

هر کد اقتصادی یک عدد منحصربه‌فرد است که برای هر واحد اقتصادی با دیگر واحدهای اقتصادی تفاوت دارد.

این کد 12 رقمی اقتصادی توسط سازمان امور مالیاتی که خود زیرمجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی هست تعیین و به یک کسب و کار ارائه می‌شود.

 

دریافت کد اقتصادی

شرکت‌ها از زمان ثبت در اداره ثبت تا دو ماه بعد وقت دارند که جهت تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی اقدام کنند. در غیر این صورت مجاز به عقد قرارداد یا ارائه اظهارنامه مالیاتی در پایان سال مالی نیستند.

علاوه بر این، دریافت کارت بازرگانی، شرکت در مناقصات و مزایدات، عقد قرارداد با مؤسسات دولتی وابسته به داشتن کد اقتصادی است.

همچنین شرکت‌ها برای پرداخت مالیات، تسهیل و تسریع روند بررسی دفاتر قانونی شرکت، احراز هویت اشخاص در اداره مالیات و ممانعت از رقابت‌های ناسالم نیاز به داشتن کد اقتصادی دارند.

شرکت‌هایی که کد اقتصادی ندارند؛ مشمول قوانین معافیت از مالیات نمی‌شوند. پس دریافت کد اقتصادی، بعد از ثبت شرکت و برای اخذ کارت بازرگانی، الزامی است.

 

دریافت کد اقتصادی از طریق شناسه ملی

شما می‌توانید با داشتن شناسه ملی هم کد اقتصادی دریافت کنید. فقط باید بدانید که کد اقتصادی به اشخاص حقیقی و حقوقی که کسب و کارشان مشمول مالیات است تعلق می‌گیرد ولی شناسه ملی فقط به اشخاص حقوقی تعلق می‌گیرد. شناسه ملی شناسه‌ای ۱۱ رقمی است و کد اقتصادی ۱۲ رقم دارد .

مرجع صادرکننده شناسه ملی اداره ثبت شرکت‌ها است و مرجع صادرکننده کد اقتصادی، سازمان امور مالیاتی کشور است . کد اقتصادی، توسط قوه مجریه صادر می‌شود و شناسه ملی توسط قوه قضاییه.

در مورد این مطلب هم بخون:   فواید ثبت شرکت چیست؟

 

مزایای دریافت کد اقتصادی

مسئله مهم در کسب ‌و کار مزایا است. پیش از اینکه بخواهید اقدام به گرفتن کد اقتصادی کند شاید نیاز داشته باشید تا مزایای داشتن آن را بدانید.

 

کاربردهای کد اقتصادی

از مهم‌ترین کاربردهای کد اقتصادی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• دریافت گواهی ارزش‌افزوده

• شرکت در مناقصه‌ها و مزایده‌ها

• عقد قراردادهای تجاری با اشخاص حقیقی یا حقوقی

• ارائه اظهارنامه مالیاتی و عملکرهای سالیانه و فصلی

• ارائه اظهارنامه ارزش‌افزوده

 

مزایای دریافت کد اقتصادی

همچنین مزایای دیگری هم هستند که الزام دریافت کد اقتصادی را نشان می‌دهند.

• کد اقتصادی، شناسه‌ای 12 رقمی است که به شرکت شما اعتبار می‌بخشد.

• کد اقتصادی یکی از مدارکی است که برای واردات و صادرات به آن نیاز دارید.

حال که مزایای دریافت کد اقتصادی را می‌دانید لازم است به مواردی که در صورت نداشتن این کد به آن‌ها دچار می‌شوید هم اشراف داشته باشید. موتردی نظیر:

• برای نخستین بار، ۲ برابر سود حاصل از معاملات خود را باید شرکت، به عنوان جریمه پرداخت کند.

• برای دومین بار، محل فعالیت شرکت به مدت ۳ ماه پلمپ خواهد شد.

• برای سومین بار، محکومیت مدیران شرکت به ۳ تا ۶ ماه حبس را در پی دارد.

مواردی که با داشتن کد اقتصادی می‌توانید آن‌ها را انجام دهید به شرح زیر هستند:

• اخذ کارت بازرگانی

• شرکت در مزایدات و مناقصات

• پیش نیاز ارایه اظهارنامه مالیاتی

• اخذ گواهی ارزش افزوده

• اظهارنامه‌های الکترونیکی مؤدیان مالیاتی

بنابراین کد اقتصادی جدید و قدیم لازم برای کلیه فعالان اقتصادی در تجارت خارجی با گمرک جمهوری اسلامی ایران است.

 

اخذ کد اقتصادی برای چه افرادی ضروری است؟

تمام شرکت‌ها موظف‌ هستند نسبت به اخذ کد اقتصادی اقدام کنند. طبق قانون دریافت کد اقتصادی برای تمام مؤدیان مالیاتی موردنیاز است و تفاوتی ندارد که شخص حقیقی یا حقوقی باشد، درهرصورت باید نسبت به دریافت این کد اقدام کند.

دسته بندی گروه‌ها، شرکت‌ها و افرادی که نیاز به دریافت کد اقتصادی دارند:

1. طبق قانون تمام اشخاص حقیقی یا حقوقی که به هر نحوی به فعالیت‌های اقتصادی و تجاری مشغولیت دارند، باید این کد را دریافت کنند.

2. تمام شرکت‌هایی که در زمینه تولید، مونتاژ، توزیع و پخش کالا فعالیت دارند.

3. تمام شرکت‌هایی که در زمینه ارائه خدمات فعالیت می‌کنند.

4. کلیه اشخاصی حقیقی که جواز کسب و پروانه فعالیت از یک صنف را در اختیار دارند و البته مکانی هم برای انجام فعالیت دارند، موظف‌اند نسبت به دریافت کد اقتصادی اقدام کنند.

فقط افرادی که جزو اصناف زیر هستند نیازی به دریافت کد اقتصادی ندارند:

1. مساجد و تکایا و حسینیه‌ها

2. کلیه اشخاص حقیقی که در زمینه های فرهنگی و هنری و ادبی فعالیت دارند. مثل طراحی و نویسندگی.

3. کلیه اشخاص حقیقی که به فعالیت پیمانکاری اشتغال داشته و ارزش پیمان‌های آن‌ها در طول یک سال شمسی، بیش از ۵۰ میلیون ریال ( 5 میلیون تومان ) نباشد.

 

مدارک لازم برای دریافت کد اقتصادی اشخاص حقیقی

• اصل و رونوشت شناسنامه و کارت ملی هوشمند

• تکمیل فرم درخواست کد اقصادی به نام متقاضی

• ارائه درخواست کتبی جهت دریافت کد اقتصادی

• رونوشت پروانه کسب معتبر

• رونوشت برگه پرداخت هزینه صدور کد اقتصادی که به حساب امور مالیاتی در بانک ملی واریز شود.

در مورد این مطلب هم بخون:   نحوه استعلام شماره ثبت شرکت به همراه روش های مختلف

• ۳ قطعه عکس پرسنلی

• اگر متقاضی، از قبل این کد ۱۲ رقمی را داشته باشد، باید تصویر یا فیش کامپیوتری آن را ارائه کند.

 

مدارک لازم برای دریافت کد اقتصادی افراد حقوقی

• تهیه و تکمیل دفترچه اشخاص حقوقی ( تهیه از واحد های کپی اداره های مالیات ) و همراه داشتن مهر شرکت

• پاسخ استعلام از واحد مستغلات شهرتان جهت تشکیل پرونده مالیات اجاره ( استعلام از تشکیل پرونده اخذ گردد)

• اصل و تصویر آگهی های ثبتی و مدارک شرکت اعم از پیش آگهی تغییرات و تأسیس، اساسنامه، شرکت نامه و تقاضانامه شرکت‌های مسئولیت محدود، اظهارنامه شرکت‌های سهامی خاص و تقاضانامه مؤسسات ( 1 سری کپی )

• اصل و تصویر کلیه روزنامه‌های تأسیس و روزنامه تغییرات

• اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی کلیه صاحبان امضا مجاز و اعضا ( یا برابر اصل شده )

• اصل و تصویر سند مالکیت در صورتی که یکی از صاحبان امضا مالک محل قانونی باشند یا اجاره‌نامه محل اقامت شرکت محضری یا اجاره‌نامه همراه با کد رهگیری و هولوگرام به نام شرکت ( 1 سری کپی )

” نکته: جهت اخذ کد اقتصادی، اجاره‌نامه می بایست به نام شرکت باشد و به نام شخص غیرقابل قبول می‌باشد.

• اصل و تصویر قبض آب، برق و تلفن محل شرکت

• گواهی امضا صاحبان امضای مجاز شخص حقوقی ( گواهی امضا در دفترخانه اسناد رسمی گرفته شود) و به نام اداره امور مالیاتی منطقه مورد نظر باشد.

 

نحوه دریافت کد اقتصادی

باید مدارک اعلامی فوق را به ادارات مالیاتی تسلیم کنید. تا مراحل دریافت کد اقتصادی شما طی شود. این مدارک پس از ثبت، تحویل اداره نظارت و پیگیری شده و پس از اقدامات قانونی، مدارک به اداره کل اطلاعات و خدمات مالیاتی، ارسال و به اداره شماره اقتصادی ارسال می‌شود.

کد اقتصادی توسط این اداره، صادر و برای متقاضی ارسال می‌شود. این کد روی کارت اقتصادی قرار گرفته و هر تغییری در مکان شرکت، باید به اطلاع سازمان امور مالیاتی برسد تا در کد اقتصادی، ثبت شود.

 

مراحل دریافت کد اقتصادی

1. در گام اول مراحل دریافت کد اقتصادی باید مدارک مورد نیاز را به واحد مالیاتی ارائه داد.

2. اگر کارشناسان واحد مالیاتی پس از ارزیابی مدارک، رأی به تأیید آن‌ها بدهند؛ مدارک را در واحد ثبت می‌کنند.

3. سپس مدارک تایید شده به اداره نظارت و پیگیری تحویل داده می‌شوند.

4. اداره مذکور نیز پس از انجام اقدامات لازم، مدارک را به اداره کل اطلاعات و خدمات مالیاتی و از آنجا به اداره شماره اقتصادی می‌فرستد.

5. در گام نهایی، اداره شماره اقتصادی بعد از ارزیابی‌های لازم به صدور کد اقتصادی مبادرت می‌کند.

 

هزینه دریافت کد اقتصادی

هزینه تشکیل پرونده اخذ کد اقتصادی در صورت تکمیل بودن مدارک و داشتن سند اداری یا اجاره‌نامه هلوگرام دار اداری در مؤسسات خدمات اداری مختلف، متفاوت می‌باشد و باید جهت اطلاع از هزینه و نحوه دریافت کد مالیاتی دقیق یا مراحل دریافت کد اقتصادی با مشاوران مؤسسه ثبت کاف تماس بگیرید.

 

مدت زمان دریافت کد اقتصادی

امکان تشکیل پرونده در حوزه های مالیاتی در حدود یک هفته کاری زمان خواهد برد و این امر به دلیل بازدید اداره مالیات از مکان شرکت و به دنبال آن تشکیل پرونده‌های مالیاتی شرکت امکان بیشتر شدن زمان ارائه کداقتصادی وجود دارد.

بدین ترتیب پس از تشکیل پرونده مالیاتی در تمام حوزه‌های مالیاتی می‌توان برای اخذ کداقتصادی اقدام کرد. اخذ کداقتصادی بین 2 تا 3 هفته بازه زمانی تا رسیدن به اهداف نیاز است .

در مورد این مطلب هم بخون:   انحلال شرکت | مدارک و مراحل ثبت انحلال شرکت

هر نهاد و شرکتی پس از ثبت در اداره ثبت اسناد و املاک تا 2 ماه زمان برای مراجعه به ادارات دارایی و تشکیل پرونده مالیاتی دارند تا در این صورت اقدام به اخذ کداقتصادی مربوطه کنند.

اگر قصد داشتید از وضعیت ثبت نام کد اقتصادی خود مطلع شوید می‌توانید پس از طی کردن مراحل اول و دوم که در بالا ذکر شد، گزینه پیگیری سریع وضعیت ثبت نام کد اقتصادی را انتخاب کنید و پس از واردکردن رمز و کد کاربری خود از وضعیت ثبت نام کد اقتصادی اطلاع پیدا کنید.

همچنین در این بخش اخطار یا اعلام خطاها نیز مشخص است و در صورت لزوم می‌توانید نسبت به رفع آن‌ها از همین بخش نیز اقدام کنید.

برای استعلام کد اقتصادی سایر افراد هیچ امکانی وجود ندارد. تنها راهی که شما می‌توانید از کد اقتصادی سایرین مطلع شوید پرسیدن از خودشان است.
کارت اقتصادی اشخاص حقوقی و حقیقی که کد اقتصادی آن‌ها در این کارت درج‌شده از نظر ظاهر تفاوت‌هایی با هم دارند.

در کارت اقتصادی اشخاص حقیقی عکس 2 در 3 مؤدی، نام و نام‌خانوادگی، کد اقتصادی، آدرس محل فعالیت و کد حوزه مالیاتی شخص حقیقی ذکر شده است.

اما در کارت اقتصادی اشخاص حقوقی خبری از عکس نیست، نوع شخص حقوقی ذکرشده است و صدور کارت اشخاص حقوقی به صورت لیزری انجام می‌شود. البته مشخصات شخص حقیقی مؤدی در کارت اقتصادی اشخاص حقوقی نیز وجود دارد.

 

تخلفات کد اقتصادی

حتی بدون در نظر گرفتن این تفاوت‌ها باید خودتان را از تخلفات کد اقتصادی که به شرح زیر است، دور نگه دارید:

• اگر فردی حقیقی یا حقوقی از کد اقتصادی دیگران استفاده کند، تحت هر عنوان، غیر قانونی است و مالیات تکلیفی، متوجه فردی است که از کد اقتصادی او به هر نحوی، سوء استفاده شده است.

• هر گونه جعل و تقلب و تبانی در این باره، خلاف مقررات بوده و با متقلبان برابر مقررات استفاده می‌شود.

• اگر فروشنده کالا یا خدمات، به منظور صدور صورت حساب که کد اقتصادی روی آن درج شده است، از خریدار، درخواست وجهی کند، خلاف مقررات است و با متخلف، برحسب مقررات برخورد خواهد شد.

• اگر فروشنده کالا یا خدمات در هنگام ارائه کالا، ارائه کد اقتصادی را منوط به اخذ وجهی، بیش از قیمت واقعی کالا یا خدمات کند، خرید کالا یا خدمات بدون این کد ۱۲ رقمی فروشنده، مانعی ندارد.

در این حالت،‌خریدار بایستی گزارش انجام معامله و امتناع فروشنده به ارائه کد اقتصادی را ظرف ۳۰ روز از انجام معامله به اداره کل اطلاعات و خدمات مالیاتی سازمان، به صورت مکتوب گزارش کند.

 

در موارد زیر کد اقتصادی ابطال می‌شود:

1. فوت اشخاص حقیقی

2. اعلام اشخاص حقیقی مبنی بر خاتمه فعالیت اقتصادی

3. انحلال اشخاص حقوقی ثبت شده پس از اتمام عملیات تصفیه و اعلام ختم تصفیه و سایر اشخاص حقوقی پس از لغو مجوز فعالیت

4. صدور حکم مراجع قضایی مبنی بر ابطال شماره اقتصادی

در صورت داشتن سؤالات بیشتر در این زمینه و یا نیاز به مشاوره و راهنمایی می‌توانید با مؤسسه ثبت کاف تماس بگیرید تا متخصصین شما را در این مورد همراهی و راهنمایی کنند.

نظرات خود را برایمان بنویسید